Hófehér a bőrük, általában feketét viselnek, a sminkjük erőteljes, legtöbbször meghökkentő. Sokan közülük kedvelik a csipke és bársony holmikat, de akad olyan is, aki inkább latex vagy bőr ruhákban érzi jól magát. A férfiak is gyakorta kisminkelik magukat, és extrém kinézetükkel sokkolják a „hétköznapi” járókelőket az utcán. Ők a dark/goth kultúra mai képviselői. Valóban veszélyt jelenthetnek a társadalomra, vagy csak a kinézetük ijesztő?
Ezt a stílusirányzatot az Angliában élő fiatalok köreiben fedezhettük fel először a 80-as években, mikor sokan otthagyva az iskolát, távolabbi célok nélkül, alkalmi munkákból éltek, és úgy érezték a dark zenék bús dallamai róluk szólnak.
Magyarországon ez a szubkultúra a rendszerváltás idején élte a virágkorát. Amikor csökkent az életszínvonal, és nőtt a munkanélküliség, a fiatalokon is úrrá lett a kilátástalanság és a pesszimizmus. Később ezek a fiatalok alkották a dark mozgalom javát.
Teljes cikk a piros linken :
tundercukorborso.blog.hu20091010gyakorlatos_gyakorlatom
A hírek szerint először a pókerasztalnál akart szerencsét próbálni - ha már egyszer Pokerface -, ám végül meggondolta magát, és áttelepült a Black Jackhez. Hiba volt. Néhány szemtanú elbeszélése szerint Lady Gaga ekkor már mocskosul részeg volt, nagyjából azt sem tudta, mi történik körülötte. Semmi logikát nem lehetett felfedezni a játékában - pedig igen, a Black Jacknek is van játékstílusa -, csak két kézzel szórta a pénzt. Már hajnalodott, amikor bizonytalan léptekkel, és félmillió euró mínuszban elhagyta a kaszinót a testőrei kíséretében. Forrás : pokermania.hu