#spanyolország #árvíz
A héten ritkán látott méretű felhőszakadás csapott le Dubajra, illetve a szomszédos emirátusokra és hozott pusztítást, illetve halálos áldozatokat is követelt. A hatalmas zivatarfelhő zóna nemcsak Katarban és Ománban, de a jóval távolabb lévő Jemenben is komoly károkat okozott. A hatóságok már egy nappal a katasztrófa előtt figyelmeztetést adtak ki Dubajban, és felszólították az embereket, hogy a heves szél, a villámlás és a várható nagy mennyiségű eső miatt kerüljék a tengerpartokat és a város alacsonyabban fekvő részeit. Ám amivel végül szembesültek, arra senki sem számított, hiszen néhány óra leforgása alatt egyévnyi csapadék zúdult a miniállamra. A katasztrófával szinte egy időben jelentek meg az interneten azok az összeesküvés-elméletek, amelyek arról szóltak, hogy mindez azért következett be, mert a vihar előtt a dubajiak „megpiszkálták a felhőket”, hogy esőt csináljanak. Csak lehet, hogy ezúttal kissé túltolták a dolgot. index.hu
Állítólag azért következett be a katasztrófa, mert áramszünet volt a hajón...
- Mi történt az atomkatasztrófát túlélő kutyákkal? - Mit találtak Csernobilban a kutatók? - Milyen volt a csernobili kutyák élete az elmúlt 4 évtizedben? - Hogyan élték/élik túl a radioaktív sugárzást?
Kensingtont évek óta opioidválság sújtja. Most egy erős nyugtató szivárog be a város kábítószer-készletének több, mint 90%-ába. A xilazin legálisan értékesített lónyugtató. Olcsó, könnyen beszerezhető, és fentanillal és heroinnal keverik. Az utcán „tranq”-nak hívják, és a kábítószer-használati zavarokkal küzdő emberek gyakran nem veszik észre, hogy használták, amíg a bőrük szó szerint el nem kezd bomlani. A xilazin három-öt napra kiütheti az embert.