Al Capone lakhelye volt, és még sok más fekete öves bűnöző otthona. Fennállása 29 éve alatt sikeres szökést nem jegyeztek fel, viszont a börtönkonyháján kifogástalanul főztek. Ez az ALCATRAZ, a rettegett börtönsziget a San Francisco-i öbölben. A fegyház, amelyet most újra akar nyittatni a jelenlegi amerikai elnök.
Egy átlagos AI-lekérdezés (Pl.: Google Gemini) nagyjából 10-szer annyi energiát fogyaszt, mint egy hagyományos kulcsszavas Google-keresés. Ez a különbség abból adódik, hogy míg a sima keresés csupán előre indexelt weboldalakat gyűjt össze és mutat meg, addig az AI-nak a kért szöveget valós időben kell „megalkotnia” (generálnia), ami hatalmas számítási kapacitást igénye. Energiaigény: Míg egy hagyományos találatlista lekérése kb. 0,2 - 0,3 wattórát (Wh) igényel, addig egy AI-generált válasz (pl.: ChatGPT) akár 2 - 3 wattórát is elhasználhat. Vízfogyasztás: A szerverek processzorai által termelt óriási hő elvezetéséhez elpárologtatásos hűtést alkalmaznak. Egy hosszabb AI-csevegés vagy válasz felérhet egy félliteres palacknyi víz elpárologtatásával, míg a kisebb, szöveges lekérdezések pár csepp vizet igényelnek.
Egy kis info a témában : A fentanil egy rendkívül erős, szintetikus opioid fájdalomcsillapító. Orvosi körülmények között hasznos eszköz a súlyos fájdalmak kezelésére, ugyanakkor illegálisan előállítva korunk egyik legveszélyesebb kábítószere. Körülbelül 100-szor erősebb, mint a morfium, és 50-szer erősebb, mint a heroin. Hatásmechanizmus: A központi idegrendszert lassítja le. ------------------------------------------------------------------------------------------ Szerkesztői megjegyzés : Túlzásnak éreztük a számokat ezért külön rákerestünk. IGEN (!) tényleg ennyiszer erősebb a morfiumnál és a heroinnál !
Világszerte és Magyarországon is az öngyilkosságok többségét, közel 70–75%-át férfiak követik el. Okok: A magasabb arány mögött gyakran a kezeletlen depresszió, a társadalmi elvárások (az érzelmek elfojtása), az alkoholproblémák és a segítségkérés elutasítása áll.
Szivárvány–Ifjúság utca kereszteződés Sziasztok! Itt már annyi tábla van minden irányból, hogy konkrétan egymást takarják, ütik ki. A kedvencem ez a dupla „zóna vége”, mert itt már nem csak a 30-nak meg az 50-nek van vége, hanem a józan észnek is. Üdv.: "G"
