Ha rajtunk múlna itt edzene a magyar válogatott, és utána vízszintesen talán jobban menne !?
Sziasztok! Remélem nem zavarlak benneteket a levelemmel, de van egy-két dolog amit szeretnék megosztani veletek. Azt pedig, hogy válaszoltok-e a levelemre rátok bízom... junker01, danmaxville és én (perverZmilankah) úgy döntöttünk, hogy átjövünk az oldalatokra, mert a .com mostanában csak ontja magából a "szemetet". Itt főként bizonyos kommentelőkre gondolok, akikre egyikünk se kíváncsi, továbbá a nick névvel való visszaélések nem méltóak egy akkora oldalhoz mint a .com. A szerkesztők is láthatóan nem foglalkoznak a kommentelők kéréseivel, miszerint tegyenek valamit a visszaélések ellen. Tisztában vagyunk vele, hogy nem leszünk itt szívesen látott személyek, de a célunk nem az, hogy zavart keltsünk vagy provokáljunk... Ezt egyúttal az itteni kommentelőknek is üzenem! Üdv: Milán
Utópia a tengeren – a szabadelvűség szigetei A PayPal online fizetési szolgáltatás alapítója, Peter Thiel nem kis összeget, 1,25 millió dollárt adományozott a Seatsteading Institue-nak, aminek nem kevesebb a célja, mint hogy nemzetközi vizeken úszó szigeteket hozzanak létre. A 2008-ban alakult intézet azt tervezi, hogy az olajfúró platformokhoz hasonló konstrukcióban mesterséges felszíneket hoznak majd létre, lehetőleg nemzetközi vizeken, ahol nem tartoznak más állam fennhatósága alá, és ahol nem érvényesek a nemzetközi szerződések, tehát tulajdonképpen egy új ország alapítása lenne a végcél, elsőként San Francisco partjaitól 200 mérföldre. Az elképzelés elég meredek, az új telepeken ugyanis a szabadelvű ideológia alapján szerveződne majd a társadalom, ennek megfelelően nem épülne ki a jóléti társadalom, nem lenne minimálbér és egyéb szociális juttatás, az építkezésben nem lennének korlátozások, a fegyvertartást minimálisan szabályoznák. Teljesen más lenne a gazdasági és adózási rendszer.
Észak-európai mitológia Az ogre szó emberevő félóriást jelent az észak-európai mitológiában. A szó francia eredetű (kiejtése: ogr), feltehetően Orcusnak, az alvilág római istenének nevéből származik. Egy másik magyarázat szerint a Hongrois (magyar) szóból ered. Körülbelül a magyar népmesék óriásainak felelnek meg, csak butábbak és csúfabbak. Máshol, például a skandináv országokban megegyeznek a trollokkal.
Turista betéved egy falusi kovácsműhelybe, épp akkor készül el az új patkó, de még meleg. Mire a turista: - Megnézhetem ezt a patkót? - Hát persze. A turista fel is veszi, de abban a pillanatban el is dobja, mert forró. Mire a kovács: - Mi van, meleg volt? - Nem, bazdmeg, én ilyen gyorsan tudok patkót nézni!
Már javában megy a film, miközben egy szőke nő a nézőtéren hangosan telefonál. A mögötte ülő előrehajol, és odaszól neki: - Elnézést, de nem hallok semmit. - Remélem is, mert ez magánbeszélgetés!
Az igazi nők nem szeretik sem a bólogató kutyákat, sem az ordító majmokat. Azt szeretik, ha csendesen lépked mellettük az oroszlán . . .