Egy bandán ütnek rajta éppen, akik illegális "banki" tevékenységet folytattak. Bűncselekményekből származó pénzeket "mosták tisztára".
Kozel-i helyeken, dobozos Heineken, kilefetyelt kőbányai üvegében. Kozel-i helyeken, dobozos Heineken, most is visszhangzik a Dreher. Itt van a Stefi a hasamon, kifogy a sör a poharamból, Akkor is iszom ha nem akarok, ha nem fizet senki utamon. Gyomrom mossa a sör, hízik a vesém, az ember mindig jobbat remél. Sörből lettem, sörré leszek, félek, hogy a szeszbe veszek
Visszakerült a Lencsehegyi út elejére a nyolcvanas évek legendás táblája: tankkal behajtani tilos. Nyugodtan alhatunk, Kesztölc (Komárom-Esztergom megye) újra a béke szigete lett. A nyolcvanas években még itt állomásoztak a szovjet csapatok, és bizony Esztergomból néha átruccantak Kesztölcre gyakorlatozni, seftelni. Az akkori tanácselnök, Radovics István elunta a zajt, rossz szemmel nézte, hogy a tankok tönkreteszik az utcáinkat, gondolt egyet, és kitette a táblát: Tankkal behajtani tilos. A szovjet tankok, legendás T34-esek meghódították fél Európát, de itt, Kesztölc határában világosan megmondták nekik: ne tovább! Nem esett jól ez Gorbacsovnak, a szovjet világ teljhatalmú urának. "Ha Kesztölcre nem mehetünk be, akkor kivonulunk Magyarországról!", morogta sértődötten. Így is lett. A tankok elmentek, a tábla minek maradt volna? Leszerelték. Valakik most mégis úgy gondolhatták, hogy továbbra is jobb, ha nem jönnek ide tankok, egyik éjjel visszarakták a helyére a legendás táblát.
A biztosítási ügynökök továbbképzésén így szól az oktató: - Ahhoz, hogy igazán sikeresek legyenek ebben szakmában, két adottságra lesz szükségük: ősz hajra és aranyérre. Az ősz haj megbízható külsőt, míg az aranyér együttérző tekintetet biztosít!