A másnaposság világnapjára, kicsit megkésve...
Hogyan küzdjünk a másnaposság ellen?
www.origo.huegeszseg20131230-masnapossag-alkohol-vitamin-gyogysor.html?sec-top
Az idősebbek ritkábban másnaposak és a tüneteik is enyhébbek, mint a fiataloknak. Az ok a tapasztalat lehet. Egy friss tanulmány például kimutatta, hogy míg 18-24 év között az emberek átlagosan 9 italt döntenek magukba egy tivornya alkalmával, a 65 év felett visszafogottabbá válnak. Az ő átlaguk már "csak" 6 ital. Mivel pedig kisebb vehemenciával isznak, az idősebbek másnapja is sokkal könnyebb. Sokat segítenek ugyanakkor az évek és a rutin. A korral tapasztalatokra is szert tevő emberek például tudatosan fogyasztanak vizet egy-egy nagy piálás alkalmával....
A másnaposság tünetei a súlyosságtól függően lehetnek: szájszárazság, szomjúságérzet, étvágytalanság, fejfájás, rossz kedélyállapot, ingerlékenység, bevérzett szemek, zaj- és fényérzékenység, kézremegés, fáradtságérzet, gyengeség, feszült idegállapot, szorongás, pánikrohamok (az arra hajlamos egyén esetén), lehangoltság, akut depresszió, émelygés és hányás. Szapora szívverés, emelkedett pulzus és vérnyomás előfordulhat. A tünetek súlyossága az elfogyasztott alkohol mennyiségétől, minőségétől és az egyéni érzékenységtől függ. Általában az alkoholfogyasztás abbahagyása után több órával kezdenek jelentkezni a tünetek, mikor a véralkoholszint süllyedni kezd.
A 29 éveseknek legrosszabb a másnap Egy kutatás szerint a 29 évesek élik meg legrosszabban a másnaposságot, mert nincs már olyan állóképességük, mint a fiatalabbaknak, mégis ugyanolyan keményen próbálnak bulizni.
Amúgy telefonokat árul a bácsi, amikor józan . . .
Szerkesztői megjegyzés : Öröm lehet egy ilyen alkalmazott :P
www.xxlgsm.hu