Végtagok nélkül is boldog ember !

Nick Vujicic 1982. december 4-én született Melbourneben. Első szülött gyermek volt az ő szerb keresztény családjában. Nick születési rendellenesség következtében, váll magasságban elvesztette mind a két karját, és csak egy kicsike lába fejlődött ki kettő darab újjal, ami kiáll comb magasságban. Ez természetesen sokkolta Nick szüleit annak ellenére, hogy szervezetileg teljesen egészséges volt. Az élete nehézségekkel és visztontagságokkal volt teli. A testi fogyatokossága miatt (bár kérvényezték) Nick nem járhatott hagyományos iskolába, annak ellenére, hogy nem volt értelmi fogyatékos. Az iskolai évei alatt az ausztrál törvények megváltoztak, és Nick egyike lett azoknak a sérült tanulóknak, akiket átvettek hagyományos iskolába. Megtanult írni a bal "lábán" levő két ujjal egy speciális, a nagy lábújjára felcsúsztatott eszköznek a segítségével. Megtanult számítógépet is kezelni, és gépelni a "sarok és lábujj" módszer segítségével.

2010.12.30. Kategória: Baleset
A motor veszélyes üzem !

Az Isle of Man TT, teljes nevén Isle of Man Tourist Trophy a legnagyobb hagyománnyal bíró motorverseny, melyet már 1907 óta megrendeznek. 1949-től 1977-ig a MotoGP versenynaptárának részét képezte. A verseny a MotoGP Holland Nagydíja mellett a legnagyobb presztízzsel bír a versenyzők körében. Eddig kétféle versenypályán zajlott, a rövidebb, 35 kilométeres St. John's Short Course 1910-ig látta vendégül a versenyzőket, a hosszabb, 60 kilométeres Snaefell Mountain Course-on pedig 1911 óta rendezik meg a versenyeket. A hosszabb pályán a körrekord John McGuiness nevéhez fűződik, ő valamivel több, mint 17 perc alatt teljesítette a kört a 2007-es versenyen. A legtöbbször az északír Joey Dunlop diadalmaskodott, aki 1977-től 2000-ben bekövetkezett haláláig összesen 26-szor nyerte meg a versenyt. Az időmérő edzéseken minden géposztály versenyzőinek öt nap áll rendelkezésre minél jobb időt futni. Naponta egy kört futhatnak. A versenyt az utolsó edzéssel egy napon tartják, amely kategóriától függően 3 és 6 kör között változik. 6 kört csupán a Superbike-ban indulóknak kell teljesíteniük.

A nap vicce - Pistike hazudott

Idős néni kopogtat a tanári ajtaján: - A Pistike nagymamája vagyok és szeretném elkérni az unokámat az utolsó óráról. - Az lehetetlen! Pistike ma nem is jött iskolába. - Akkor hol van? - Azt hiszem, az Ön temetésén.

2010.12.20. Kategória: Mondás, idézet
Saját tanárukat boncolták fel az egyetemisták !

"Saját egykori tanárukat kellett felboncolniuk egy svéd orvosegyetem medikusainak életük első bonctani gyakorlati órájukon. "Nagyon szerencsétlennek" nevezte az esetet Brigitta Sundelin főorvos. Elmondta, általában a boncolás előtt tájékoztatják a diákokat arról, kinek a holttestét vizsgálják meg, s jelen esetben is így tettek Ám a diákok szerint ők csak akkor szembesültek azzal, kit is kell valójában vizsgálniuk, amikor a holttest egyik lábujjára erősített szalagon meglátták tanáruk nevét."

2010.12.19. Kategória: Videók
A nap hülyéje

2010.12.18. Kategória: Egyéb
Megduzzadt kézfej

A bal kezének hüvelyk-, mutató- és középső ujja születése óta extrém módon nagyobb volt a többinél Liu Haunak, aki Kína Jiangsu nevű tartományában él. Megműtötték, ekkor több mint 5 kilogramm húst távolítottak el a bal kezéről.

2010.12.11. Kategória: Egyéb
Magyarországon is legyőzte a Facebook az iwiw-et.

Hazánkban is már legyőzte a Facebook az iwiw-et. Ez várható volt, már csak azért is, mert a világban mindenhol ez a tendencia mutatkozik. A közösségi oldalak tekintetében a Facebook átvette az iwiw-től a vezető szerepet. A világon hónapról-hónapra szorulnak ki az egyéb helyi, országos közösségi oldalak. A Facebook-nak már 600 millió regisztrált felhasználója van. A felmérésből kiderül, hogy 132 országból 115-ben a Facebook van a piacvezető helyen. A helyi közösségi oldalak egyre jobban kiszorulnak, vagyis inkább visszaszorulnak. Magyarországon a nyár elején még az iwiw vezető helyen állt, de egy fél év elteltével a Facebook lett nálunk is az egyeduralkodó. A képen láthatod (kék színnel), hogyan kebelezi be a világot a legnagyobb közösségi oldal.