Kiderült, hogy nem a hízelgő szavak miatt esett ki a sajt a csőréből... A mese eredeti szövege : A róka szólt hízelkedőn: "Á, jó napot, te drága holló! Mi szép vagy! nincsen is hozzád hasonló! Nem tódítok, de hogyha hangod Olyan, mint rajtad ez a toll, ó Akkor a madarak között első a rangod."
Kedves Napiszar! Társasházunkban is zajlik az élet, ahogy a mellékletben is olvasható. Bár a kiírás óta tényleg senki nem dob le döglött macskát, egyáltalán. Hajrá és így tovább! Döme
Akik még sosem főztek be lekvárt, azt szokták hinni, hogy az a világ legmacerásabb dolga. Akik meg rendszeresen csinálnak, tudják, ez nem így van. Az az egy azonban biztos, hogy nincs az a bolti változat, ami pótolhatná a házit, akár kenyérre teszed, akár sütibe töltöd.
A mai 4 millió forintos kép apropóján. Ez is annyi, csak kicsit másképp. Info a témához : A Magyar Nemzeti Bank (MNB) a pénzforgalomból kivont, elhasználódott bankjegyeket és érméket megsemmisíti. Ez a folyamat része a készpénzkezelésnek, amelynek célja a forgalomban lévő pénzmennyiség szabályozása és a hamisítványok kiszűrése. A megsemmisítés több lépcsőben történik, és szigorú biztonsági előírások betartása mellett zajlik. A megsemmisítés folyamata: 1. Kivonás a forgalomból: A Magyar Nemzeti Bank a gazdasági helyzet és a pénzromlás függvényében dönthet bizonyos címletű bankjegyek vagy érmék kivonásáról a forgalomból. 2. Gyűjtés: A kivont pénzeket a hitelintézetek és a posta gyűjti össze, majd az MNB-hez szállítja. 3. Vizsgálat: Az MNB-ben a pénzeket megvizsgálják, hogy kiszűrjék a hamisítványokat és a súlyosan sérült darabokat. 4. Megsemmisítés: A megmaradt pénzeket feldarabolják és újrahasznosítják. 5. Nyilvántartás: A megsemmisítésről jegyzőkönyvet készítenek, és a folyamatot szigorúan ellenőrzik.