A héten ritkán látott méretű felhőszakadás csapott le Dubajra, illetve a szomszédos emirátusokra és hozott pusztítást, illetve halálos áldozatokat is követelt. A hatalmas zivatarfelhő zóna nemcsak Katarban és Ománban, de a jóval távolabb lévő Jemenben is komoly károkat okozott. A hatóságok már egy nappal a katasztrófa előtt figyelmeztetést adtak ki Dubajban, és felszólították az embereket, hogy a heves szél, a villámlás és a várható nagy mennyiségű eső miatt kerüljék a tengerpartokat és a város alacsonyabban fekvő részeit. Ám amivel végül szembesültek, arra senki sem számított, hiszen néhány óra leforgása alatt egyévnyi csapadék zúdult a miniállamra. A katasztrófával szinte egy időben jelentek meg az interneten azok az összeesküvés-elméletek, amelyek arról szóltak, hogy mindez azért következett be, mert a vihar előtt a dubajiak „megpiszkálták a felhőket”, hogy esőt csináljanak. Csak lehet, hogy ezúttal kissé túltolták a dolgot. index.hu
A helyi legendák szerint a Freiburger Münster építése során a városi tanács tagjai egy kőfaragót bíztak meg az épület szobrainak megtervezésével. Azt is kérték, hogy vízköpőket is készítsen a katedrális számára. Miután elkészült, a kőfaragó nem kapott fizetést a szolgáltatásaiért! Bosszúból úgy helyezte el az egyik vízköpőt, hogy az a városi tanács épülete felé "ürítsen", amely most már örökké látható a város egyik legvallásosabb épületén.
Rablás, fegyverek, lövöldözés, évekig tartó bujkálás, menekülés az ország összes rendőre elől. A miskolci Bonnie és Clydeként elhíresült rablópáros története hosszú ideig virított a címlapokon, ám Fekete László és Novák Tünde ámokfutásának is elfogás lett a vége. Fekete László, alias Clyde a börtönben végzett magával, szerelme, Bonnie pedig ma már tisztes feleségként él vidéken. De akárcsak a rendőség, az emlékek elől sincs menekvés.
Állítólag azért következett be a katasztrófa, mert áramszünet volt a hajón...
Ennek értelmében szombaton reggel 9 és dél között megengedett, míg vasárnap és munkaszüneti napokon abszolút nem lehet füvet nyírni.