Két orvos beszélget: - Figyelj, tegnap 50 gyereket szoktattam le a kábítószerről! - Valóban, hogyan? - Hát rajzoltam egy nagy kört és egy kis kört és azt mondtam: "Ekkora az agyatok, mielőtt elkezdtek drogozni ( O ), és ekkora lesz, hogyha nem hagyjátok abba ( o )! - Én tegnap 200 gyereket szoktattam le! - Az igen, és hogy? - Én rajzoltam egy kis kört és egy nagy kört és azt mondtam: "Ekkora a segglyukatok mielőtt bementek a börtönbe ( o )...!"
Bemegy egy pasi a kuplerájba, megkérdi: - Néger nő van ? - Van, hogyne lenne. - De nagyon fekete! - Nagyon fekete is van. - De nekem bakacsin fekete kell! - Bakacsin fekete is van, ha annyira akarja. Na jó, bemegy a pasi a bakacsin fekete nővel egy szobába. - Állj négykézláb! - parancsol rá. Az négykézlábra áll, a pasi mögé kerül, belenéz a puncijába. - Jól van, felállhatsz. Készen vagyunk. - Ennyi volt az egész ? - A feleségem fekete csempét akar a fürdőszobába, rózsaszín fugával, kíváncsi voltam, milyen lesz.
Lombos nagy fán ül a bögöly, meglocsollak, meg ne dögölj! Ződ erdőbe vótam, adj egy sört, oszt jó van! Ól sarkában disznó röfög, meglocsollak, aztán mögyök. Zöld erdőben jártam, Zöld levelet láttam. Elszívtam! Bejött!
Tanárnéni megkérdezi a gyerekeket, hogy ki, mit ebédelt. Az egyik gyerek felel: fasírtot. A másik: rántott húst. - És te Móricka? – Mi szószt ettünk otthon. Másnap megint megkérdezi a tanárnéni a gyerekeket, hogy mit ebédeltek. Az egyik gyerek válaszol: spagettit. A másik: sült húst. - Hát te Móricka? – Mi szószt ettünk otthon. Harmadik nap megint megkérdezi a tanárnéni, hogy mit ebédeltek a gyerekek, akik ismét változatos ételeket soroltak fel, de Mórickát ismét megkérdezi: – Móricka mit ebédeltetek? – Hát szószt. - feleli Móricka. - Húst nem szoktatok enni? – De, holnap már biztosan fogunk! – Hogyhogy? – kérdezi a tanárnő. - Mert apám azt mondta: “Ha holnap is szósz lesz belevágom a f@szom”!
