Az 5 éves Paul egyik reggel fájlalta a szemét, de a szülei nem tulajdonítottak neki különösebb jelentőséget. Eltelt pár nap, és a gyerek szeme kissé bevérzett, ám gondolták, hogy a rosszaság megint nem aludt egész éjszaka, és majd elmúlik. Teltek múltak a napok, de egyre csak vörösebb lett a szeme. Elvitték orvoshoz, aki azonnali műtétet javasolt, mert az ultrahangon tumort fedezett fel. Az első bemetszés ejtése után különös dolgot vett észre, valami mozog a szemgolyóban. Előkapta a fényképező gépet és dokumentálta az eseményeket. Egy kukacot húzott ki onnan. Vélhetően homok került a szembe, és úgy jutott be a parányi kukac, ami szépen lassan megnőtt. Paul látása helyrejött.
Állandóan halljuk "a szabályokat" a nők részéről. Na, most itt a másik oldal. Ezek a MI szabályaink! Jegyezd meg.... - Tanuld meg használni a WC-ülőkét. Nagylány vagy. Ha fel van hajtva, hajtsd le. Nekünk felhajtva kell, nektek lehajtva. Sosem hallotok minket arról panaszkodni, hogy megint lehajtva hagytátok. - Vasárnap = sportok. Ez olyan, mint a holdciklus vagy az apály-dagály váltakozása. Törődj bele! - A bevásárlás NEM sport. És nem, soha nem fogunk rá akként gondolni. - A sírás = zsarolás. - Azt kérd, amit akarsz. Tisztázzuk: a finom utalások nem működnek! A nyomatékosított utalások nem működnek! Az egyértelmű utalások sem működnek! Csak mondjad! - Az IGEN és NEM tökéletesen megfelelő válaszok szinte minden kérdésre. - Az igent és nemet külön-külön kell használni. - Csak olyan problémával gyertek hozzánk, aminek megoldásában a segítségünket kéritek. Erre vagyunk valók. Szimpátiáért ott vannak a barátnőitek. - Az a fejfájás, ami 17 hónapja tart, az már betegség. Menj orvoshoz! - Bármi, amit 6 hónapnál régebben mondtunk nem felhasználható vita közben. Igazából minden megjegyzésünk érvényét veszti 7 nap után. - Ha azt gondolod, hogy kövér vagy, valószínűleg úgy is van. Ne kérdezz minket! - Ha az, amit mondunk kétféleképp érthető és az egyik megsért, elszomorít vagy feldühít, akkor mi a másikra gondoltunk. - Megkérhettek, hogy csináljunk meg valamit, vagy megmondhatjátok, hogy milyen legyen. De azt ne, hogyan. Ha már tudod, hogyan lehet a legjobban megcsinálni, tedd meg magad! - Amikor csak lehet, a feltétlen szükséges mondanivalódat a reklámok alatt mondjad el! - Kolumbusz Kristófnak nem volt szüksége iránymutatásokra. Nekünk sincs. - Minden férfi csak 16 színben lát, mint a Windows alapbeállításnál. Például a barack az egy gyümölcs, nem szín. A padlizsán az zöldség. Fogalmunk sincs, mi az a mályva. - Ha viszket, megvakarjuk. Így szoktuk. - Ha azt kérdezzük mi baj és azt mondjátok "semmi", akkor úgy viselkedünk, mintha semmi baj se lenne. Tudjuk, hogy hazudtatok, de nem éri meg a zűrt. - Ha felteszel egy kérdést, amire nem akarsz választ hallani, akkor olyan választ fogsz kapni, amit nem akarsz hallani. - Ha valahova el kell mennünk, bármit is viselsz, az nagyszerű. De tényleg. - Ne kérdezd meg, hogy min gondolkodunk, kivéve ha felkészülten tudsz beszélgetni olyan témákról, mint a futball, lőfegyverek vagy versenyautók. - Elég ruhád van. - Túl sok cipőd van. - Formában vagyok. A kerek is egy forma. Kösz, hogy elolvastad ezt. Igen, tudom, ma a kanapén kell aludnom. De tudod, ezt a férfiak egyáltalán nem bánják, olyan, mint a kempingezés. Lájk, hadd röhögjenek a férfiak... Lájk, hadd tanuljanak a nők...
"Az a szőke a pultnál hívogat
de miért keres rajtam izmokat(?)
látja, hogy nem vagyok sportoló
mert a fél liter whiskey csak kóstoló
elkábít, mint egy sokkoló
ez a fajta a plázában shoppoló..."
deniznet.hufooldal
1. Igenis meg fogok hízni. 2. Nem késem el az irodából. A kollégákkal már egyeztettük, melyik nap ki állítja vissza az órát a tárgyalóban. 3. Veszek egy új TV-t, mert ebben nincs soha semmi jó. 4. Úgy döntöttem, ezentúl többet fogok sportolni, ezért átteszem a távirányítót a fotel karfájáról a dohányzóasztalra. 5. Többet fogok szeretkezni nőkkel mint tavaly, azaz legalább 1-szer.
